top of page
Ieškoti

Saulės įtaka mūsų odai

Šylant orams norime plačiau papasakoti apie saulės įtaką mūsų odai, bet pradžiai priminsim kas yra SPF ir PA.Kas išvis yra SPF ir ką jis reiškia?


SPF (Saulės Apsaugos Faktorius) žymi, kiek ilgiau galime būti saulėje be nudegimų, naudodami saulės kremą, palyginti su tuo, jei neturėtume jokios apsaugos.

Pavyzdžiui, jei tavo oda paprastai nudega per 10 minučių be apsaugos, o tu naudoji saulės kremą su SPF 30, tai reiškia, kad galėsi likti saulėje be nudegimų 300 minučių arba 5 valandas (10 minučių x 30 SPF = 300 minučių).


Turbūt yra tekę pastebėti ir kitą žymėjimą - PA++++?


PA++++ yra žymėjimas, naudojamas Azijoje, ypač Japonijoje ir Korėjoje, nurodantis saulės apsaugos nuo UVA spindulių lygį. PA++++ reiškia labai aukštą UVA apsaugą ir yra aukščiausias PA žymėjimo lygis. Kuo didesnis yra PA skaičius, tuo geresnė yra apsauga nuo UVA spindulių.


Yra atlikta daugybė mokslinių tyrimų, nagrinėjančių saulės žalą veido odai. Čia pateiksiu kelis iš jų:


  • Tyrimas, publikuotas žurnale "Journal of Investigative Dermatology", parodė, kad nuolatinis saulės poveikis gali sukelti ilgalaikius pokyčius veido odoje. Tai apima kolageno ir elastino skilimą, odos išsausėjimą, raukšlių atsiradimą ir pigmentacijos pakitimus.

  • Kitas tyrimas, atliktas Europos dermatologų draugijos, parodė, kad saulės spinduliai gali sukelti nudegimus, padidinti odos paviršinių ir skaidriųjų ląstelių karcinomos riziką bei prisidėti prie odos senėjimo proceso.

  • Tyrime, publikuotame žurnale "Archives of Dermatology", buvo nustatyta, kad reguliarus saulės spindulių poveikis veido odai gali prisidėti prie melanomos vystymosi. Ypač didelę riziką turi žmonės su šviesesne oda ir daugiau raudonųjų plaukų.

  • Mokslininkai iš Nacionalinio sveikatos instituto atliko tyrimą, kuriame buvo nustatyta, kad saulės apšvita gali sukelti odos imuninės sistemos slopinimą. Tai gali sumažinti veido odos gebėjimą atremti ligas ir infekcijas.

  • Dar vienas tyrimas, publikuotas žurnale "Dermatologic Surgery", parodė, kad reguliarus saulės poveikis veido odai gali prisidėti prie odos raukšlių atsiradimo ir didinti riziką susirgti kitomis odos ligomis.Labai skatiname nepamiršti ir kitų apsaugos nuo saulės priemonių: naudokite saulės akinukus, galvos apsaugą ir reguliariai atnaujinkite apsaugą nuo saulės.


P.S. Savo saulės produktus rasite čia: https://www.massada.lt/saules-linija

Ypatingai rekomenduojam Priešraukšlinį apsauginį SPF50 veido kremą, kuris turi lengvą pigmentą ir tobulai suvienodina veido atspalvį.


P.S.S. Prenumeratoriams pirmajam apsipirkimui www.massada.lt taikome 15 proc. nuolaidą.


P.S.S.S. Jei vis tik patiems produktus išsirinkti sunku, mielai suteiksime Jums nemokamą nuotolinę konsultaciją, jei užsiregistruoti galite labas@massada.ltBūkite saugūs saulėje!


Saulėtų dienų linkėdama -

Massada komanda11 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page